Last Name Search:
                                                    


Location Name Rank Branch Conflicts Special
1T013 Marcus C. Daniels LT USN
WWII
1T017 Francis E. Lemere Jr. CPL USA
WWII
1T019 Aubrey A. York T4 USA
WWII
1T025 Charles P. Allen PFC USA
WWII
1T030 Steve W. Lee EMT3 USN
WWII
1T036 Robert J. McMahon OMI USN
WWII
1T037 Thomas E. Halkyard PFC USA
WWII
1T045 Franklin H. Fanger TSGT USAAC
WWII
1T046 Floyd F. Milne SGT USA
WWII
1T055 Peter M. Schumacher PFC USA
WWII
1T056 Willard F. Schumacher PFC USMC
WWII
1T057 Edward G. Schumacher SGT USMC
WWII
1T058 Herbert T. Schumacher CPL USMC
WWII
1T060 Harold M. Barnhard SA USN
WWII
1T062 John M. McDowell S1 USN
WWII
1T063 Elizabeth C. Lombard Grounds PFC USA
WWII
1T067 G.A. Pat Dooley GM3 USN
WWII
1T070 John M. Fledderman F2 USN
WWII
1T071 Edward R. Fledderman EM USN
WWII
1T072 Carl R. Fledderman SSGT USA
WWII
1T075 Ferdinand G. Casson MSGT USA
WWII
1T078 Edmund J. Olberding PFC USA
WWII
1T079 Daniel H. Blyth T5 USA
WWII
1T080 Robert W. Blyth PHM2 USN
WWII
1T084 Everett K. Kendall PFC USA
WWII
1T087 Russell Devere Riley AMM2 USN
WWII
1U002 William C. Cole SGT USA
WWII
1U004 Ralph D. Wallace SGT USA
WWII
1U008 Charles W. Pearl TSGT USAAF
WWII
1U009 Nick Kobseff CRM USN
WWII
1U010 Stan W. Barnum SSGT USA
WWII
1U011 Edgar C. Meek SGT USAAC
WWII
1U012 Richard H. Vollbrecht RD2 USN
WWII
1U013 Hilmer C. Vollbrecht T5 USA
WWII
1U014 William H. Shackelford SGT USAF
WWII
1U016 Melvin B. Sellers LT. COL. USA
WWII
1U020 Cecil F. Quigg TEC5 USA
WWII
1U022 Albert E. Brewster SSGT USA
WWII
1U023 Morris Eldrid Wood SSGT USAAC
WWII
1U024 Charman A. Correa ABM2 USN
WWII
1U026 Ernest A. Kale Jr. S1 USN
WWII
1U027 Ruben C. Kale GM3 USN
WWII
KIA
1U028 Judson C. Talbot Jr. SGT USAAF
WWII
1U034 Neil D. Gillespie CPO USN
WWII
1U038 Bud Duane Rugg S1 USN
WWII
1U041 Basil L. Sprague RD3 USN
WWII
1U042 Gus R. St. John SGT USAAC
WWII
1U046 Bill Harris LT.COL. USN
USAAC
WWII
1U047 Rosalyn Grant Harris AMM2 USN
WWII
1U050 Millard H. Coots PHM3 USN
WWII
1U051 William Anthony Milne Sr. CPL USMC
WWII
1U055 Raymond Carl Biwer T4 USA
WWII
1U059 John Butler Runnels LT.COL. USAF
WWII
1U061 Inez A. Spini 2LT USANC
WWII
1U062 Steve Joseph Ferrari CM3 USN-CB
WWII
1U063 Albert Max Barber SGT USA
WWII
1U065 John Melvin Cooley 1LT USMC
WWII
1U066 Stella V. Sharp Cooley 1LT USMC
WWII
1U067 Norman Kenneth Rustt AM3 USN
WWII
KIA
1U070 John Albert Duncan Jr. CPT USMC
WWII
1U072 Laura H. Duncan Morey 1SGT WAC
WWII
1E001 Jason R. Burk SGT USA
WWII
1E004 Nick L. Girimonte SGT USA
WWII
1E005 James S. Huffman S1 USN
WWII
1E006 John C. Blaylock AMS2 USN
WWII
1E010 Harold A. Waterman S1 USN
WWII
1E012 James Bambino TEC 4 USA
WWII
1E013 Lois M. Brining HA 1 USN
WWII
1E014 Walter D. Frey TEC 4 USA
WWII
1E015 Wray E. Kirsher LTCOL USAF
WWII
1E016 Russell W. Sly CPT USAF
WWII
1E017 Ernest L. Stebbins 1LT USAAC
WWII
1E027 Stanley F. Warren SM 2 USN
WWII
1E031 Charles N. Hernandez PFC USA
WWII
1E032 Andrew H. Gorden SGT USAAF
WWII
1E036 Herman J. Romero SGT USMC
WWII
1E039 Antonio Martinez Jr. CPO USMM
WWII
1E040 Charles H. Fiock T 3 USA
WWII
1E041 Carl E. Fiock Jr. S 1 USN
WWII
1E043 Gerald B. Ferrari 1LT USAAF
WWII
1E044 Everett J. Holecek SSGT USA
WWII
1E048 Earl R. Cummins S2 SGT USN
USA
WWII
1E054 Edward Johnson TEC 5 USA
WWII
1E056 Melvin J. Walls RDM 2 USN
WWII
1E061 Wilbur B. O'Dell SGT USA
WWII
1E062 Calvin A. Longstaff MMM2 USN
WWII
1E066 Oscar D. Barbieri T5 USA
WWII
1E069 George R. Jordan PFC USAAF
WWII
1E071 Owen O. Ricketts MSGT USA
WWII
1E072 Dan Barbieri PFC USA
WWII
1E074 David E. Hansen PHM3 USN
WWII
1E076 Wallis F. Merritt SSGT USA
WWII
1B004 Robert F. Hogan PFC USA
WWII
1B005 Robert B. Laverty SM3 USN
WWII
1B008 John A. Aquila CPL USA
WWII
1B010 Randolph W. Crowder MMM1 USN
WWII
1B013 Elinor H. Stillman CMDR USN
WWII
1W016 George W. Zentgraf SM2 USN
WWII
1W027 Robert M. Bernard SGT USAAF
WWII
1W028 Glenn L. Ray MMM1 USN
WWII